Pair of Vintage Old School Fru

Kancelaria Upadłość Konsumencka

https://docdro.id/QB0xS2f
https://www.file-upload.com/x50rub0ov7e7
https://adwokat444.mystrikingly.com/blog/kancelaria-upadlosc-konsumencka
https://loft83kornum.bravejournal.net/post/2021/11/17/Kancelaria-Upad%C5%82o%C5%9B%C4%87-Konsumencka
https://pughrooney084.livejournal.com/profile

Kancelaria Upadłość Konsumencka Upadłość konsumencka dla osób z przesadnym zadłużeniemOdwiedzając fora o problematyce finansowej i kredytowej coraz to systematyczniej możemy się natknąć na pytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym krótkim artykule pragnę rzucić nieco światła na przedmiotowe zagadnienie. W nieskomplikowanych słowach możemy, bowiem mówić o ogłoszeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już uprzednio w polskim systemie prawnym, niemniej jednak do tej chwili mogły z niej korzystać tylko podmioty prowadzące działalność gospodarczą (np. spółki akcyjne). W tym momencie (a dokładniej od końca grudnia 2009 roku) o obwieszczenie upadłości mogą się starać także osoby indywidualne - konsumenci.

Jednakże, żeby upadłość konsumencka stała się faktem każda osoba, która się o nią stara musi spełnić wiele przesłanek. Na początku należy uwidocznić, że jesteśmy niewypłacalni (oznacza to, że ze swoich dochodów nie jesteśmy w stanie regulować naszych comiesięcznych zobowiązań - klasyczny przykład jednostek, które wzięły pełno zadłużeń i sumy rat przewyższają uzyskiwane zarobki). W dalszej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy składać w sądzie trzeba wskazać, iż zadłużenie powstało w sposób przez nas niezawiniony, np. padliśmy ofiarą oszustwa lub pożyczek o lichwiarskim charakterze.

Upadłość konsumencka to zagadnienie rzeka i przy wnoszeniu odpowiedniego wniosku jest konieczna fachowa wiedza. Wobec tego właściwym rozwiązaniem jest korzystanie ze wsparcia zawodowego pełnomocnika w osobie mecenasa lub radcy prawnego.
Back to posts
This post has no comments - be the first one!

UNDER MAINTENANCE